Tijdlijn ‘Slikkerveer’ 1894-1905

1894

  • Aanschaf van de werf ‘de Industrie‘ van Smit jr. in Slikkerveer. Het bedrijf wordt daardoor onafhankelijk in de scheepsbouw.
  • Henri en Frans Smulders (zonen van A.F. Smulders) verhuizen met hun gezinnen naar Rotterdam (huis aan het Haringvliet 70).
  • Charles Smulders treedt uit de directie van de onderneming en blijft na de verhuizing van de hoofdvestiging naar Rotterdam in Utrecht wonen.
  • Aantal personeelsleden in dienst: 400 (alleen in Utrecht).

1895 

  • Verlenging contract voor onbepaalde tijd tussen Louis Smulders (‘Jaffa’) en zijn zoons Henri (H.J.F.) en Jan (J.H.A.).
  • Afgeleverd in dat jaar: 2 zeewaardige hopperbarges en een zeewaardige baggermolen voor Brazilië, een drijvend droogdok, een elektrische baggermolen voor Spanje, een elevateur voor Oostenrijk en een baggermolen voor Klein-Azië. De totale waarde van al deze opdrachten was anderhalf miljoen gulden (De Tilburgsche Courant, 5 december 1895).

1896

  • Zoon Frans Smulders doet zijn intrede in het bedrijf van zijn vader.

1897

  • In totaal 850 personeelsleden in dienst.
  • In die tijd was A. F. Smulders al niet meer betrokken bij de dagelijkse leiding van het bedrijf.

± 1899

  • A. F. Smulders, geplaagd door reuma, koopt een buitenhuis in Nice (F) (Villa Augusta) om daar de winters door te brengen.

1900

  • Zijn zoons Henri en Frans Smulders nemen de dagelijkse leiding over van de bedrijven van A. F. Smulders.
  • Overlijden van Charles Smulders in Utrecht.

1901

  • Aankoop grond voor werf in Schiedam.

1902

  • Op 22 februari overdracht grond van gemeente Schiedam aan A.F. Smulders. ƒ 86.500,-
  • April: aanbesteding ophogen van het terrein, 210.000 m³ grond.
  • Aanbesteding gegund aan V.d. Velde Jz. in Papendrecht. ƒ 290.000,- zonder en ƒ 340.000,- met haven.
  • In mei werd een dijk rond het terrein aangelegd om het vervolgens te kunnen opspuiten.
  • Eerste meerpaal (Dukdalf) neergezet bij de toekomstige ‘Gustohaven’.
  • Juni: aankoop gebouwen van tentoonstelling Düsseldorf als toekomstige Scheepsbouwhal en Machinebouwhal.
  • Juli: overstroming van het werkterrein.
  • Augustus: ‘Gustohaven’ gegraven en dijk rond terrein gereed.
  • Augustus: ‘Kom, volgespoten met aarde’.
  • Oktober: stuk dijk bezweken door ondermijning als gevolg van de lage waterstand.
  • Machinefabriek Frans Smulders (broer van A.F.) verhuist naar de Croeselaan 6 i.v.m. de geplande bouw van het ‘Buurtstation’ op zijn terreinen.
  • Tewaterlating “Uruguay 1” (Bouwnummer 275). Het schip werd gedoopt door Antoon Jurgens, een kleinzoon van A.F. Smulders.

1903

  • A. F. Smulders verkocht het landgoed ‘Veebeek’ (Augustina) aan een zoon van zijn broer Charles Smulders.
  • De start van de bouwwerkzaamheden voor hal 1 en 2 op het toekomstige terrein ‘Gusto’ is begonnen.
  • Een deel van het voormalige terrein van scheepswerf ‘De Nijverheid’ werd voor twee jaar verhuurd aan Smulders voor opslag.
  • Augustus: Een baggermolen gezonken in de aan te leggen ‘Gustohaven’ voor A.F. Smulders.
  • September: baggermolen gelicht.
  • Op 12 september aankomst gebouwen uit Düsseldorf.
  • De sleepboot ‘Gusto’ van A.F. Smulders redt twee opvarenden van het tjalkschip ‘Op Hoop van Zegen’, dat door storm water schepte op de Maas, vlak voor de werf in Slikkerveer. Het schip zonk.
  • Besluit om de vestigingen in Utrecht en Slikkerveer te sluiten.

1904

  • A. F. Smulders kocht een villa in Nijmegen en brengt daar de zomers door.
  • Henri en Frans Smulders verplaatsten het kantoor van Rotterdam naar Schiedam.
  • Op 14 mei werd begonnen met het opzetten van de hallen uit Düsseldorf.
  • Op 28 april werd een contract ondertekend met de in Luik (B) gevestigde onderneming Compagnie Internationale d’ Électricité voor de levering van de gehele elektrische installatie, ook voor de krachtwerktuigen. Aanneemsom ƒ 53.000,-.  Levertijd: 6 maanden.

1905

  • Op 30 maart werd op feestelijke manier aandacht besteed, door o.a. waarnemend directeur ir. J.D. Dresselhuijs, aan het feit dat op die dag Henri Smulders 25 jaar in dienst is. Op een nader te bepalen datum zal hem een feestdag worden aangeboden.
  • April: er werd besloten een vierde helling te bouwen. Twee van de drie bestaande hellingen werden met 10 meter verlengd.
  • Op 15 april begon de overplaatsing van het personeel van Slikkerveer naar Schiedam.

Geschiedenis van een Schiedamse scheepswerf